Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

26.11.2013

Niko

dzisiaj będzie o Mulinowym Misiu, który postanowił być jak zebra, no taki calutki w paski! uwierzycie?

oto właśnie Misio-Zebra, czyli Niko.

mały Niko zamieszkał w bardzo ciekawym domu! od pierwszych chwil towarzyszy mu gruby misio – ochroniarz. po co Niko ochroniarz, zapytacie? bo Niko już raz się zgubił, a może nawet został uprowadzony (tak, tak, to on zaginął niedawno) więc z troski o jego bezpieczeństwo, doświadczony i napakowany Miś Krzyś będzie czuwał nad Misio-Zebrą.


wyjątkowość miejsca w którym Niko teraz mieszka polega też na tym, że właśnie dzięki nowemu opiekunowi spełni się niejedno misiowe marzenie.

słuchajcie! Niko zwiedzał nowy dom na... hulajnodze! pojazd to godny Misia, a jakże. podróżowanie obyło się sprawnie, bez niebezpiecznego wchodzenia w wiraże i bez kraks.


największą niespodzianką dla Misio-Zebry było akwarium, które z jego perspektywy jawiło się prawie jak oceanarium z wielkimi wielorybami. Niko gapił się długo, niemal z pyszczkiem przyklejonym do szyby i patrzył i patrzył i się trochę dziwił, że ryby go ignorują!Niko był nieco smutny tym brakiem zainteresowania, więc na poprawę humoru dostał buziaka od swego opiekuna.


a potem jeszcze, wiersz krótki lecz piękny o nim właśnie.


i jak to zwykle bywa, po dawce czułości i miłych słów humor wrócił mu natychmiast...


o Niko możecie przeczytać także TUTAJ!