Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

09.11.2013

Zygmunt

nowy podróżnik ruszył w Wielki Świat! jest mały, niebieski, a na imię ma Zygmunt.

od teraz Zygmunt będzie wiódł życie niczym bohater powieści kryminalnej... na pewno Miś, zanim się w Krakowie pojawił, nie przypuszczał, że dzięki swojemu opiekunowi nauczy się jak być dobrym detektywem. któż by pomyślał, że w tym Mulinowym Misiu ukryta jest nitka, czasem zwana żyłką, do rozwiązywania kryminalnych intryg i zagadek, a jednak!


więc opowieść czas zacząć!
jednego bohatera już znacie, jest nim Zygmunt! drugi to niejaki Pan Jackson, który niczym zapalniczka w ciemności będzie prowadził Zygmunta po zawiłych ścieżkach dedukcji i analizy psychologicznej! to Pan Jackson pomoże zbadać ślady, zebrać niezbite dowody i dowieść, wbrew wszelkim wątpliwościom, kto... zabił! Pan Jackson to nieco mroczna postać, w zasadzie niewielu go widziało, Zygmunt ma wrażenie, że jego osobowość, a nawet powierzchowność, zmieniają się z każdą sprawą z którą ma do czynienia. fascynują go przestępcy i ich motywy, w jego oczach odbija się zło, dokonane przez nich. brrrrrr.
odtąd Zygmunt – początkujący detektyw i Pan Jackson jego przewodnik, będą rozwiązywać zadania zlecane przez opiekuna.

kiedy chce się zostać ekspertem w jakiejś dziedzinie, trzeba czytać, dużo czytać. od Pana Jacksona Zygmunt usłyszał, że dobry detektyw nie gardzi wiedzą innych i zawsze słucha swojej intuicji. Miś nie zdążył zareagować na te słowa gdy jakiś ciężki przedmiot przeleciał nad jego głową i wylądował tuż przed nim... to była książka, gruba książka... lektura, nie do poduszki, raczej podręcznik... 


Zygmunt ma wielkie ambicje, kto wie, czy nawet po cichu nie myśli by zostać drugim Sherlockiem Holmesem, więc mimo że rozmiary książki go przyprawiły o mdłości, postanowił pochłonąć całość w jeden wieczór! to było jego pierwsze zadanie, przeczytać historię detektywa Troya, według Johna Lawtona.
jednak zanim na dobre rzucił się w wir nauki postanowił zaczerpnąć świeżego powietrza. bo kiedy dużo wrażeń atakuje w krótkim odcinku czasu trzeba się zresetować... balkon, to jest to.


oooo, wysoko. biuro Zygmunta znajduje się na 15-tym piętrze! mówi się, że z góry więcej widać, myślę, że z takiej perspektywy nie jeden detektywistyczny problem Zygmunta wyda się całkiem malutki...

cała Misiolandia trzyma kciuki by kariera Zygmunta jako detektywa rozwija się jak najlepiej.