Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

01.11.2013

Filip i powrót na uczelnię

Filip - nasz mulinowy student - w tym semestrze podjął wyzwanie i... zamieszkał w akademiku!

kalendarz nie kłamie! przyszedł czas na przeprowadzkę... akademik "alfa"! - to brzmi dumnie!
 
akademik to miejsce zakwaterowania studentów w czasie studiów wyższych..., ale żeby dostać pokój w domu studenckim nie wystarczy być studentem,  trzeba złożyć odpowiednie dokumenty i spełnić określone warunki. opiekunowi Filipa udało się! dostał przydział i już się rozgościł w swoim tymczasowym domu.

tak wygląda pokój: 

oto właśnie miejsce do nauki i spania dzielnego studenta i jego mulinowego kolegi. miejsce do medytowania nad studenckim losem i planowania przyszłości, nawet jeśli ma ona dotyczyć tego kiedy jechać do domu na prawdziwy obiad! ;)

Filip zmienił swoje miejsce zamieszkania, wymienił także swoja agrafkę na skuwkę od pióra. dynda przy niej i dzięki temu jest codziennie ze swoim opiekunem. 
i tak właśnie umila mu chwile na nudnych..., tzn. bardzo ciekawych wykładach.
Filip został strażnikiem pióra, jest to bardzo odpowiedzialna funkcja, jego opiekun bardzo lubi to pióro! można by rzec, że nie jest tylko gadżetem, ale magicznym przedmiotem. pióro pisze na fioletowo... tak tak, to męska wersja różu ;) opiekun Filipa zaklina rzeczywistość i nawet tajniki mechaniki i robotyki ma ochotę widzieć w "różowych" barwach! popieram ten sposób wpływania na własne samopoczucie!
podobno gdy fioletowy atrament się skończy zastąpi go turkusowy! jak mówi opiekun Filipa, będzie miał notatki w kolorze wody opływającej atole wysp koralowych. no bajka!

Filipie, niech skuwka nigdy cię nie zgubi!