Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

27.07.2013

Filip i kolej krzesełkowa

od początku wakacji Filip czuje się nieco opuszczony i zapomniany, jego opiekun wykrada się wczesnym rankiem nie zabiera go ze sobą, a kiedy wraca do domu nawet nie opowiada co ciekawego robi! nic dziwnego, że Filipowi było trochę smutno, ale opiekun znalazł wymówkę... niestety na praktyki studenckie nie wolno zabierać małych misiów. kto wie, może faktycznie nie wolno!

na szczęście, to nic trudnego, obejść nawet wymyślone zakazy...

przyszedł dzień kiedy opiekun Filipa postanowił zrobić kilka zdjęć dokumentujących rozwiązania techniczne kolei krzesełkowej na Butorowy Wierch - tym sposobem przemycił Filipa przez bramkę biletową.


kolejka, czy też wyciąg, została uruchomiona w 1977 roku, trasa ma 1,6 km długości i pokonuje 272 m wzniesienia. 200 krzesełek w ciągu 18 minut przewozi turystów z Kościeliska pod szczyt Butorowego Wierchu. w trakcie jazdy można podziwiać wspaniałą panoramę całych Tatr Polskich i Słowackich oraz Zakopanego i Kościeliska.

 

no więc "hej przygodo!" Filip i jego opiekun usiedli na krzesełku... Filip bardzo się bał, chciał zamknąć swoje koralikowe oczy... no, ale przecież nie ma powiek, a łapki były zajęte trzymaniem się opiekuna! Filipowi wydawało się, że podróż 20 m nad ziemią na bardzo cienkiej lince, musi być niebezpieczne, no chociaż troszeczkę! dopiero na górnej stacji, czyli na 1158 m.n.p.m., odetchnął z ulgą. znowu strach był niepotrzebny, a widok rekompensuje wszelkie obawy!


od opiekuna Filipa wiem, że nasz mały turysta, w drodze powrotnej nie panikował. zresztą widząc całe gromadki uśmiechniętych ludzi i dzieci przekonał się, że naprawdę nie ma się czego bać :)
co ważne, nawet awaryjne zatrzymanie na środku trasy go nie przestraszyło - Filip cieszył się, że mógł trochę dłużej pobujać się na takiej fajnej huśtawce!

Filip poleca kolej krzesełkową na Butorowy Wierch! takie podróżowanie to 100% przyjemności, a widoki... niezapomniane!

 
a jeśli jeszcze ktoś z Was ma wątpliwości czy Filip ma lęk wysokości, to on mówi zdecydowanie nie! strach jest dobry dla pluszowych misiów, a Mulinowe Misie są odważne, że hej! :D