18.08.2014

pocztówka z Finlandii

o wizycie Małej Mi w trzech europejskich miastach pisaliśmy niedawno, dzisiaj przyszedł czas na chwalenie się pocztówką, która dotarła do Misiolandii z Finlandii.

na początku Misie nie wiedziały skąd ta pocztówka, ale przeprowadziły śledztwo by zebrać dowody dobitnie świadczące o kraju jej pochodzenia. jeden z Misiów wcielił się w rolę detektywa (pewnie pozazdrościł Misiowi Zygmuntowi, któż to wie...). tak więc na potwierdzenie tezy o pochodzeniu pocztówki zostały zgromadzone następujące dowody:

po pierwsze znaczek!
po drugi nadruk na pocztówce!
czyli wszystko jasne, Mała Mi wysłała tę kartkę z Suomi, czyli z Finlandii!

zauważyliście uśmiechnięte zwierzaki na pocztówce? są to przedstawiciele fauny północy: łoś, ryś, renifer, pies hasky, puchacz śnieżny, no i niedźwiedź brunatny!

wiadomo, z niedźwiedziem z pocztówki każdy by chciał mieć zdjęcie. dwa Mulinowe Misie wykorzystały moment by takie portrety sobie zrobić.

Miś z pocztówki to nie pierwszy niedźwiedź z którym nasze Misie miały kontakt. pierwszy był Niedźwiedź Wojtek!

8 komentarzy:

 1. Zdecydowanie dało się zauważyć, że królują zwierzaki z północy :) Fajnie. Chciałbym pojechać do Helsinek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna pocztówka :) Ryś mi się baaardzo podoba :) Moja koleżanka jest teraz w Norwegii mam nadzieję, że coś mi prześle :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ha, w Norwegii jeszcze nas nie było! :P

   Usuń
 3. cieszymy się, że Pan Listonosz poradził sobie nawet z odległą Finlandią i karta przyszła tak ekspresowo :) pozdrawiamy Mała Mi & M.M.K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze raz dziękujemy za pocztówkę, ucieszyła nas ogromnie. pozdrawiamy!

   Usuń
 4. Super karteczka :) pozazdrościć Misiom :)

  OdpowiedzUsuń