Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

06.08.2014

Żulietta, ta od żuka

mamy nadzieję, że pamiętacie o wyprawie na którą wybiera się jeden z Mulinowych Misiów. przygotowania do Złombolu 2014 trwają! drużyna Nt-Krk dzielnie remontuje pojazd, a na jakim etapie są prace remontowe dowiecie się z FB.

Mulinowy Miś oczywiście jest już na miejscu i pilnie przygląda się postępom rezurekcji zielonego Żuka-Żula, którym ekipa ruszy na podbój Europy. dla tych co nie wiedzą, żuk to polski samochód dostawczy produkowany w latach 1956-1998 w Lublinie. w tym czasie na drogi wyjechało 587 500 egzemplarzy, ile z nich wciąż jeździ po Polsce, nie wiemy, ale za miesiąc zielony żuk (i kilka innych) ruszy w podróż ekstremalną, oby nie ostatnią!

wspominany zielony żuk ma mulinową maskotkę, której nadano imię Żulietta, oto ona:

to oryginalne imię ma ukryte znaczenie, "łączy w sobie szybkość włoskiego auta, luksus Monako, polską swojskość, francuskie "ż", niemieckie "tt" i hiszpańską nieobliczalność" - niezła mieszanka nie sądzicie?

przed wyjazdem do bazy załogi zielonego żuka, Żulietta kompletowała rzeczy, które mogą się przydać w podróży... sami przyznacie, że prawie 5000 km to spory odcinek, a wiadomo Żuk-Żul ma już swoje humory i choroby wieku zaawansowanego.


i tak... Żulietta gotowa była zabrać ze sobą: zestaw śrubek, klucz szwedzki, spory zapas sznurka, spinacz do papieru, taśmę klejącą, plastelinę lub gumę do żucia... ewentualnie dziurawe rajstopy w razie awarii paska klinowego. może jeszcze wiosła? nie, nie to tylko żart! może najrozsądniej byłby zabrać trochę grosza?

Żulietta poszperała i znalazła trochę euro-złomu, ale cóż to...? eurocenty z Hiszpanii? przecież to cel wyprawy Złombolu 2014! jak nic, to dobry znak! Żulietta oczyma wyobraźni już zobaczyła siebie i całą załogę zielonego żuka w Hiszpanii!

start wyprawy już 13 września, Żulietta przypomina o darowiznach dla domów dziecka z dopiskiem: Złombol 2014, Załoga NT-KRK TEAM.

trzymajcie kciuki za remont Żuka-Żula!

TUTAJ znajdziecie mapę wyprawy do Hiszpanii.