Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

28.09.2013

Silvia

pierwszym Małym Misiem, który trafił do Wielkiej Rosji jest mała zielona ślicznotka w spódnicy w grochy... a na imię ma Silvia! oto ona:


Silvia jest 100% optymistką. skąd to wiem? zgaduję! spędziła w samotnej podróży sporo długich dni...  z Misiolandii do nowego miejsca zamieszkania małej Silvii w linii prostej jest około 1900 km. sporo!

Niżny Nowogród, bo tam teraz mieszka Silvia, jest miastem w europejskiej części Rosji, którego historia sięga 1221 roku. znajduje się tam Kreml niżnonowogrodzki - budowla obronna, Sobór św. Michała Archanioła, czyli najstarsza kamienna cerkiew prawosławna i ponad 600 innych ciekawych obiektów historycznych i architektonicznych. w Niżnym Nowogrodzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy, stacja kolejowa. a samo miasto kojarzone jest z przemysłem samochodowym i lotniczym. w Niżnym Nowogrodzie powstał samochód osobowy M20 Pobieda, na którym wzorowana była Warszawa M20 produkowana w FSO na Żeraniu.

Czełowiek – eto zwuczit  gordo.
Człowiek - to brzmi dumnie.

- autor tych słów urodził się w Niżnym Nowogrodzie. kto to? Maksim Gorki.
Dienis Korniłow - rosyjski skoczek narciarski też się tam urodził.

Silvia sobie myśli, że być Mulinowym Misiem w Niżnym Nowogrodzie - to też brzmi dumnie!

... mała podróżniczka zwiedzając swoje nowe mieszkanie trafiła do krainy kaktusów! ach, zielono i pięknie tam, chociaż odrobinę niebezpiecznie. ale to nic, Silvia miała ochotę przytulać się tylko do kwiatków. huśtanie się na geranium jest boskie!

w między czasie Silvia zorganizowała sobie "dom" i miejsce, przy którym oprócz rozmyślania o swoim mulinowym życiu, będzie intensywnie uczyć się języka rosyjskiego!  


удачи Cильвия!

Silvia ma fajnych sąsiadów, to znaczy domowników z którymi dzieli przestrzeń, są to strachliwy Kot, nieco zazdrosny Lisek, bo aż purpurowy, i smutna, a może po prostu nieśmiała, Wiewiórka. ciekawe co ta czwórka razem wymyśli! jak coś razem zmalują, dam znać!Silvia chciała jeszcze pokazać jesienne widok z okna.

 
na razie to tyle wieści od Silvii z jej nowego rosyjskiego domu! czekamy na więcej!