Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

18.12.2016

co Wy wiecie o balecie

znacie pojęcie osobowości? uogólniając chodzi o pewne predyspozycje, charakter oraz sposób zachowania się, czyli wszelkie niuanse, które odróżniają nas między sobą. nawet Mulinowe Misie mają potrzebę wyróżniania się. dlatego w Misiolandii pojawili się już rowerzyści, strażacy, brygada remontowa, kilku fotografów, policjant, piłkarz, był też, motyl, anioł, czarodziej, Drakula, Łosio-misiek, a nawet Miś ze stomią.

a teraz przyszedł czas na baletnice! 

Mulinowy Zespół Baletowy
są tu jacyś fani baletu? mamy nadzieję, że dzięki takim misiowym baletnicą przybędzie Was tysiące, albo... chociaż dwie osoby!

balet wielu z Was pewnie kojarzy się z obcisłym strojem, baletkami na nogach i muzyką klasyczną. uogólnienie to, jak każde z resztą, nam nie wystarczyło, dlatego uruchomiliśmy wyobraźnię i Wujka Google by o balecie dowiedzieć się co nieco. zapraszamy do tańca, tzn, do lektury...

no więc balet to takie widowisko teatralne gdzie muzyka, dekoracje i choreografia opowiadają pewną historię. czytaliśmy, że balet jako taniec nawiązuje do maskarad karnawałowych jakie możecie kojarzyć np. z balem maskowym w Wenecji. pierwszy był balet dworski, obecny na każdym ówczesnym europejskim dworze królewskim, organizowany dla uświetnienia rozmaitych uroczystości. po balecie dworskim, był balet dramatyczny, romantyczny, klasyczny i w końcu współczesny.  nauczycielem techniki tańca był professore di ballare. określone kroki, podskoki i pozy tancerzy baletowych, ćwiczone od najmłodszych lat, często przy drążku, nazywane z francuskiego to tzw. technika tańca. wydaje się nam, że im bardziej zdolni tancerze tym więcej w balecie jest tańczenia na czubkach palców. strój baletowy to np. body lub trykot, spódniczki tutu (paczka), pointy (twarde baletki). a wiecie co to jest kalafonia? to specjalna żywica antypoślizgowa wcierana w baletki.

nasz Mulinowy Zespół Baletowy tworzą cztery baletnice i każda marzy by zostać primabaleriną.

która według Was zasługuje na to miano? tzn. która podoba Wam się najbardziej?