Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

16.11.2014

Honeysuckle w Chinach

ile ciekawych miejsc, legend i detali maści wszelakiej można znaleźć w jednym z największych państw świata (zarówno pod względem powierzchni jak i PKB)? miliardy milionów! jesteśmy tego pewni! wysłaliśmy nawet jednego z nas by tam na miejscu odkrył niejedną chińską tajemnicę...
tak, tak Drodzy Przyjaciele, Mulinowy Podróżnik trafił do Chin, a tym niewątpliwym szczęściarzem jest Miś o imieniu "wiciokrzew" :)

oto Honeysuckle:
Honeysuckle swoje odkrywanie Chin, po prawie trzech tygodniach spędzonych w ciasnej i ciemnej kopercie mając za towarzyszy podróży jedynie 3 milczące pocztówki, rozpoczął od poznania co lubi jego opiekunka... Toru, bo tak ma na imię najlepsza na świecie chińska opiekunka Misia Podróżnika, jest "Otaku", czyli wielką fanką anime, mangi i gier komputerowych. poza tym lubi poznawać nowych ludzi, grać w piłkę nożną, czytać i (tak jak Ania) wysyłać i dostawać pocztówki. mamy nadzieję, że Toru pokaże swój świat Małemu Honeysuckle i kiedyś napisze jego imię za pomocą znaków chińskich...

Miś zaraz po przywitaniu się z Toru, okrył pierwszą chińską tajemnice...mleko w puszce, które ma swoja osobowość i imię ;) poznajcie Pana Wangzai.
Honeysuckle i Mr. Wangzai

Honeysuckle mieszka powiedzmy w środkowych Chinach, w mieście, którego nazwa Chongqing oznacza "Bliźniacze Szczęście". w czasie II Wojny Światowej Chongqing było tymczasową stolicą Chin. nieopodal granic miasta znajduje się zbiornik zalewowy Zapory Trzech Przełomów, czyli największej na świecie elektrowni wodnej. w skrócie Chongqing to nieźle uprzemysłowiony węzeł komunikacyjny i port rzeczny pomiędzy Wyżyną Tybetańska a dolnym biegiem rzeki Jangcy. prawdopodobne ze względu na górzystość terenu wokół Chongqing w mieście panuje mgła przez jakieś 100 dni w roku.

przybycie Honeysuckle do domu Toru nie przeszło bez echa, bardzo szybko Miś został otoczony przez nowych przyjaciół. poznajcie zdziwionego Pana Koalę i smutnego Pana Barana.
Pan Koala gdy usłyszał, że przybył jakiś Miś, spodziewał się spotkać niedźwiedzia, więc mocno się  zdziwił gdy polski niedźwiadek okazał się mniejszy od niego. a Pan Baran, posmutniał, bo  się boi, że mleka nie starczy dla wszystkich!

w 2017 Chiny planują kolejny raz wysłać na Księżyc swoją sondę, tym razem będzie to Chang'e-5, niestety ta misja odbędzie się bez Mulinowego Misia ;) ale to nic! wolimy by nasz Chiński Wysłannik miał inne przygody. niech spróbuje na przykład: rozgryźć o co chodzi z tymi chińskimi znakami albo czy chiński smok ma coś wspólnego z naszym wawelskim. wierzymy, że Honeysuckle może zostać mistrzem chińskiej gry Madżong (mahjong) bo w ping-ponga raczej nie... i chociaż jeść pałeczkami można wszędzie nie tylko w Państwie Środka, Honeysuckle powinien spróbować swoich sił i w tej materii. mamy też nadzieję, że nie pogardzi chińskim agrestem czy ciasteczkiem z wróżbą!

i wierzcie nam jeśli spróbuje czegokolwiek i my się o tym dowiemy napiszemy o tym prędziutko!

tymczasem pokażemy Wam jeszcze raz Honesuckle na tle biblioteczki Toru...
Honesuckle powstał 16 października 2014 czyli jest "Koniem" wg chińskiego horoskopu, prawdopodobnie oznacza to, że: "jest niezależny, lubi aktywne życie, łatwo zdobywa popularność więc nigdy nie jest sam i chociaż może mu brakować czasu sprzyja mu szczęście w podróżach". myślimy, że to oraz fakt, że Toru jest zawsze blisko, wystarczy by Honeysuckle świetnie sobie poradził na swej wyprawie życia w Wielkich Chinach!