Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

20.10.2014

Toruń, ale bez Misia!

swego czasu na podglądanym przez nas blogu podróżniczym pojawił się mini konkurs związany z Toruniem, no i spróbowaliśmy swoich sił. pytanie od T&M podróżniczo było mniej więcej takie: dlaczego warto odwiedzić Toruń? za odpowiedź dostaliśmy: eko torbę na zakupy i pocztówkę. prezenty są już nasze. dziękujemy!

a dlaczego chcielibyśmy pojechać do Torunia? bo nas jeszcze tam nie było! to po pierwsze. poza tym... Toruń to przed wszystkim miasto Mikołaja Kopernika i pierników. więc według nas byłoby całkiem miło móc usiąść w cieniu pomnika tego który "wstrzymał Słońce i Niebo a ruszył Ziemię" i zjeść chociaż jednego toruńskiego piernika.

uważamy, ze Toruń jest boski. można tam zobaczyć Trąbę Bożą - czyli Tuba Dei, naprawdę duży dzwon w Katedrze św. Janów oraz Palec Boże - czyli zegar Digitus Dei, który ma tylko jedną wskazówkę w kształcie dłoni z wyciągniętym palcem. zapewne organizowany co roku Africa Reggae Festival też jest boski.

Toruń to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, które to województwo poleca sam Neo z Matrixa i to w zasadzie już zamyka nam usta... oh, nie jeden Mulinow Miś chciałby móc powiedzieć: "kujawsko-pomorskie lubię tu być".

nasze nagrody: torba i pocztówka

wymyśliliśmy też, że  w Toruniu mógł pojawić się Batman, ale niestety wolał Gotham w Ameryce, trudno! skąd ten pomysł? w Toruniu mieszka sporo nietoperzy, ciekawe czy można sobie z nimi zrobić zdjęcie ;)


więcej zdjęć i informacji o Toruniu znajdziecie TUTAJ.