Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

10.06.2014

zbieramy zakrętki

Mulinowe Misie znają kogoś kto zna kogoś kto zna rodzinę która jest zaangażowana w akcję zbierania zakrętek. na pewno wielu z Was coś o tym wie lub nawet zbiera dla kogoś.

Misie postanowiły przybliżyć idee tej akcji tym, którzy nie do końca wiedzą co i jak!

"zakrętki.info - pomagamy nie tylko przyrodzie" to ogólnopolski program zbierania plastikowych zakrętek koordynowany przez Fundację Bez Tajemnic.
głównym celem jest: "bezinteresowna pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego".


każdy może włączyć się w akcję, bo każdy przynajmniej raz dziennie ma kontakt z zakrętkami. zakrętki oddawane są firmom recyklingowym, a za tak zgromadzone środki finansowe kupowany jest sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych fundacji (głównie dla niepełnosprawnych dzieci w trudnej sytuacji materialnej). pieniądze idą przede wszystkim na wózki inwalidzkie. koszt jednego wózka to równowartość 6-10 ton zakrętek. 1kg zakrętek to około 400 sztuk, a 1kg to od 0,80 do 1,50 PLN.

na terenie Polski jest ponad 100 punktów zbiórki zakrętek. mapa koordynatorów i lokalizacji magazynów jest dostępna na stronie.

Fundacja Bez Tajemnic realizuje także program "tusze i tonery".

po więcej informacji o zbieraniu zakrętek i Fundacji Bez Tajemnic - klikajcie TUTAJ (pdf)!