Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

17.08.2013

Mila

pewna Mulinowa Misia zapragnęła zadziwić świat! na początek postanowiła zrobić piorunujące wrażenie swoim wyglądem... a potem pochwalić się bardzo ciekawym sposobem na wpadanie w kłopoty ;) nie, nie to żart, ta mała po prostu lubi wszystko wiedzieć, a co za tym idzie wszędzie wścibia swój biały pyszczek!

czerwona modnisia o której Wam opowiem, to Mila.
 
niespokojna natura małej Mili trochę cierpiała szczelnie zamknięta w kopercie, ale na szczęście uwolnienie przyszło szybko. w nowym domu Małego Misia przywitała nie sama właścicielka lecz jej siostra! Mila zbytnio się tym nie przejeła ponieważ jej tymczasowa opiekunka okazała się świetną przewodniczką po nowym domu i naprawdę zadbała o to by Mila się nie nudziła. w oczekiwaniu na spotkanie z opiekunką Mila najpierw poznała Prokuratora - całkiem łagodnego pluszowego psa. jego groźne imię to zmyłka, no popatrzcie tylko na jego sympatyczny uśmiech.

Mila i Prokurator spędzili kilka przemiłych godzin na wielce pouczających dyskusjach na tematy roślinne. o tak, rozmawiali głównie o kwiatach doniczkowych, które ozdabiają domowe parapety.
od Prokuratora, Mila dowiedziała się, że ulubiony kwiatek opiekunki to storczyk (Phalaenopsis), podobno jest ponad 60 gatunków tych kwiatów, a niektóre nawet pachną! Mila musiała to sprawdzić osobiście.

wdrapała się na storczyk i już miała przeprowadzić badanie, kiedy nagle straciła równowagę i poleciała w dół... na szczęście lądowanie miała dosyć bezpieczne. cudowny kwiat złapał Milę swoimi korzonkami i tym samym uratował jej reputację oraz piękną kokardę!
 

jak każda modnisia, także i Mila chciała przez chwilę poczuć się damą. nie mogła się powstrzymać od przymierzenia butów swojej opiekunki. w końcu pod jej nieobecność mogła czuć się wyjątkowo beztrosko. nie wiem czy Mila buszowała w szafie, ale kto wie, kto wie...

po wielce męczącym i pełnym wrażeń dniu, Mila czekała już tylko na sen. jak na honorowego gościa i wielką-małą damę przystało łóżko przeznaczone dla Mili okazało się zjawiskowo piękne.

już pierwszej nocy w wielkiej muszli Mila śniła o spotkaniu swojej opiekunki i kolejnej podróży, która mają wkrótce odbyć razem, do Wielkiego Miasta...

dokąd pojedzie Mila? mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni już niedługo!