17.10.2014

misiowe smutki

na stole w pokoju leżała koperta, całkiem nowa i gotowa by w sprawdzony sposób dostarczyć jakiegoś Misia wprost do nowego Opiekuna. ale było jakaś dziwna, hmm, taka odrobinę za gruba jak na pustą kopertę i zdecydowanie coś kryło się w jej śnieżnobiałym wnętrzu.


Ania nachyliła się nieco i... zobaczyła pewien zarys kształtu, który dobrze znała...

w kopercie siedział Mulinowy Miś... był smutny i za nic nie chciał wyjść!


- Misiu... wyjdź, proszę... - nalegała Ania

- nie! - odpowiadał stanowczo Miś


- Misiu, ale dlaczego? - pytała z troską w głosie Ania

- bo, bo... nikt mnie nie lubi - wyszlochał Miś


- jak to? przecież to nie prawda, skąd że znowu, daj spokój, to bzdura! - w bardzo krótkim czasie, Ania wypowiedziała mnóstwo stwierdzeń zaprzeczających misiowej tezie o nielubieniu, Miś jednak nie dowierzał!


- Misiu, no powiedz co cię gryzie... - Ania próbowała dowiedzieć się czegoś więcej

Miś zamyślił się po czym odpowiedział:


- ja tylko bardzo chce gdzieś pojechać, nie ma znaczenia gdzie, po prostu bardzo chce zostać Misiem Podróżnikiem. chcę by o mnie czytano na blogu, chcę dotknąć, posmakować, zobaczyć coś więcej niż pudełko, w którym mieszkam. chcę, ale nie mogę, bo nikt nie chce mnie do siebie zaprosić. waśnie dlatego strasznie mi smutno i czuję, że mnie nikt nie lubi. więc siedzę sobie w tej kopercie, w tym cudownym wehikule, który mnie może zabrać w Wielki Świat i jest mi jakoś łatwiej i milej sobie wyobrażać jak to jest być Mulinowym Podróżnikiem...


Ania uważnie wysłuchała co Miś miał do powiedzenia, rozumiała go i było jej trochę przykro, że nie może go zapewnić, że Opiekun już się znalazł, ale powiedziała mu coś, co chociaż trochę miało mu pomóc w zrozumieniu, że czas oczekiwania jest wpisany w każdą podróż nawet misiową.


- kochany Misiu! nawet jeśli czujesz, że nikt cię dzisiaj nie lubi i że twoje marzenia to wciąż tylko sny to nie znaczy, że to prawda, to po pierwsze, a po drugie, że już zawsze tak będziesz się czuł. bądź cierpliwy Misiaczku, już niedługo ktoś się w tobie zakocha i porwie cię w ten Wielki Świat! uwierz mi!

Miś chyba zrozumiał o co chodziło Ani, trochę się rozchmurzył i w końcu wyszedł z koperty. a żeby poprawić mu humor Ania zabrała go na spacer... ale to już inna historia...

13 komentarzy:

 1. Ojej! Biedny, słodki misiak! Mamy nadzieję, że szybko znajdzie nowy dom i spełni swoje marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby szybko znalazł nowego opiekuna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, podobno życzenie wypowiedziane szybciej się spełnia ;)

   Usuń
 3. Jak to tak! Jak to nikt nie lubi? Takiego Misia nie da się nie lubić!
  Misiu Drogi, niniejszym zapraszam Cię do siebie, razem wyruszymy w wielką podróż za wielki ocean. Co Ty na to? Już niedługo wyruszam rozpocząć nową przygodę, jeśli masz ochotę mi towarzyszyć, zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miś ponownie usadowił się w kopercie i krzyczy, że przygoda go woła nareszcie i że do Ciebie chce bezsprzecznie! ;)
   jeszcze tylko go wszystkie Misiaki pożegnają i będzie gotów do podróży!

   dzięki w imieniu Misia smutasa! :)

   Usuń
  2. Doskonale!
   W podróż wyruszymy najwcześniej za miesiąc, więc niech się Miś spokojnie żegna z cała swoją misiową rodziną :-)

   Usuń
 4. Hmmm to może miś chce odwiedzić Goję i razem z nią towarzyszyć mi każdego dnia w pracy ? ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) będziemy o Was pamiętać w razie kolejnej "rozpaczy"! dzięki!!

   Usuń
 5. Ufff, Misie zamarły z trwogi, gdy zaczęłam czytać ten post, ale teraz wiwatują radośnie, na szczęście, na daleką podróż :) a ja, Aniu, chciałam dać znać, że Stefanek się przeprowadza... z mieszkania do misiurowej pracowni :) Będzie mi dotrzymywał towarzystwa i uczył (mnie) garncarstwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w Misolandii też jest radośnie. a Stefcio koniecznie musi przypomnieć sobie jak to jest przyciągać szczęście by w pracownii Misiury było epicentrum szczęścia :)
   niech Wam glina lekką będzie!

   pozdrawiamy :)

   Usuń