Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

19.12.2014

wieści od Mulinowych Strażaków

w oczekiwaniu na wizytę w remizie strażackiej nasi Mulinowi Strażacy poszerzają swoje horyzonty w dziedzinie pożarnictwa oraz we wszystkich innych aspektach związanych z zawodem strażaka.

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, wtedy też Kościół katolicki wspomina św. Floriana męczennika. a dlaczego Floriana wybrano na patrona strażaków? ponieważ zginął śmiercią męczeńską w nurtach rzeki i czczony jest jako orędownik podczas pożarów i powodzi, patronuje także hutnikom, kominiarzom i ceramikom. Władek i Michał czytali opowiadanie o Florianie pt. "Floriańskie ścieżki" Wojciecha Jabłonowskiego. zrobili sobie też z zdjęcie ze swoim patronem!
 

w tak zwanym między czasie, Misie kibicowały dzieciom w tworzeniu prac na konkurs. otóż członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, przy OSP w Przygłowie, malowali, rysowali, lepili i wycinali, arcydzieła na ogólnopolski Konkurs Plastyczny nt. "Zapobiegajmy Pożarom". nie wiemy czy Mulinowi Strażacy pozowali do portretów, ale mamy pewność, że wszystkie prace były piękne.

w tym całym zabieganiu i napiętym planie dnia Mulinowi Strażacy nie zapomnieli o zbliżających się świętach i z całą zaznajomioną strażacką bracią przesyłają wszystkim Przyjaciołom Misiolandii życzenia świąteczne.


***

Jedzie wóz strażacki, błyska światełkami,
to dzielni strażacy jadą z życzeniami!
Życzą świąt wesołych, ciepła rodzinnego,
no i oczywiście stołu obfitego.
Ciepła od choinki życzą po kryjomu,
a Wy uważające, by nie spalić domu!

***

oczywiście dołączamy się do życzeń Michała i Władka.

WESOŁYCH!