Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

12.09.2014

Avis

kiedy tylko się dowiedzieliśmy, że kolejna Mała Podróżniczka dotarła do swojego nowego domu i otrzymała imię Avis, rzuciliśmy się w te pędy do internetu by dowiedzieć się co ono oznacza.  ale najpierw poznajcie Avis, oto ona:
kiedy przekopaliśmy się przez hasła nas nieinteresujące, jak np. wypożyczalnie samochodów, czy rasa jakiś psów szczęścia, dotarliśmy do słownika, a tam, "avis" w języku duńskim/norweskim oznacza "gazetę", po francusku: "opinię", po litewsku: "owcę", a po łacinie: "ptaka". ("rara avis" to nic innego jak "rzadki ptak".)
i ciekawostka dla lubiących podróże! będąc w Ameryce Łacińskiej (do której jeszcze Mulinowi Podróżnicy nie dotarli, chociaż baaaaaaaaaardzo chcą!) można spotkać kobiety o imieniu Avis, prawdopodobne znaczenie tego imienia to: "schronienie w bitwie". Avis to także miejscowość w Portugalii, hmm może kiedyś mulinowa Avis tam zawita!? znaleźliśmy też psa o imieniu Avis, który szuka domu!

na swoich nowych wrocławskich włościach, Avis odnalazła się bardzo szybko. najpierw postanowiła dowiedzieć się czym interesuje się jej opiekunka.
i co się okazało? Avis i Marta mają te same zainteresowania - podróże i pstrykanie zdjęć. z resztą sami oceńcie, zajrzyjcie do podróżniczego świata Voyage M&M.

potem Avis zaliczyła pierwszą wycieczkę ze swoją opiekunką i nowym psim przyjacielem!

przy okazji Avis odkryła, że "verus amicus rara avis est " - oznacza "prawdziwy przyjaciel to rzadki ptak".  

już niedługo Mulinowa Podróżniczka zawita do Warszawy,  ale najpierw za namową swojej opiekunki musi co nieco poczytać o tym mieście.
więcej o Małej Podróżniczce przeczytacie TUTAJ.