Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

21.09.2014

Avis w mieście Krasnali!

Mulinowe Misie nie wiedziały, że Krasnale istnieją, dlatego spotkanie ich nie znalazło się na liście marzeń do spełnienia, ku naszemu zaskoczeniu Avis spełniła to niezapisane marzenie! Mała Podróżniczka organoleptycznie i własnoosobowo zapoznała się z tymi sympatycznymi stworkami, a teraz podzieli się z nami, wrażeniami ze spotkania, za co jej bardzo dziękujemy!

Krasnale, skrzaty, krasnoludki, nie ważne czy się w nie wierzy czy nie, można je spotkać w pewnym polskim mieście! podobno mieszkają w podziemiach i od czasu do czasu wychodzą by zażyć trochę słońca, spotkać ludzi, czy jakoś tak... do ich świata prowadzi mysia dziura, ale nie wiadomo która! jeśli jesteście ciekawi kim są, skąd się wzięły, kiedy obchodzą swoje święto, zaglądajcie TUTAJ, polubcie je na FB.

Avis na spacerze spotkała kilku przestawicie tej uroczej krasnalowej rodziny. pierwszy był, Życzliwek. bardzo popularny Krasnal i do tego blogger. swoje imieniny obchodzi 21 listopada w Dniu Życzliwości, kocha kwiaty i prezenty...

w skład krasnalowej rodziny, wchodzą także trzy wyjątkowe niepełnosprytne Krasnale: Ślepak, Głuchak i W-skers. ci trzej razem i każdy z osobna walczą by miasto było przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

są też Syzyfki! te dwa bardzo pracowite Krasnale podziwiane są za upór w działaniu, ale nikt nie rozumie dlaczego nie potrafią lepiej ze sobą współpracować.
ilu jeszcze Krasnali można spotkać w Krasnalowej Krainie? któż to wie, ciągle ich przybywa, ale na pewno jest ich już ponad 100.

co ciekawe najmniejszy Krasnal ma na imię Grafencjusz Drobnodziejek, ma tylko 20 mikrometrów wzrostu i mieszka na ziarenku piasku, więcej o nim TUTAJ.

jeśli i Wy macie ochotę spotkać Krasnoludki ruszajcie do Wrocławia.

Wrocław to piękne polskie miasto nad Odrą. dużo tam mostów i kładek (więcej jest tylko w Amsterdamie (NL), Wenecji (IT) i Petersburgu (RU)), dlatego o Wrocławiu mówi się "Wenecja Północy". ratusz na rynku jest jednym z najstarszych w Polsce, w jego podziemiach znajduje się najstarsza w Europie działająca restauracja.

Stary Ratusz / makieta w skali 1:100
pierwsze ZOO w Polsce powstało we Wrocławiu, a było to w 1865 roku! Wrocław to miasto wielu festiwali i licznych punktów widokowych zlokalizowanych na zabytkowych wieżach. znajdziecie tutaj największy Aquapark w Polsce, tor wyścigów konnych, wiele kin offowych i multipleksów.  na Ostrowie Tumskim (najstarszej części Wrocławia) możecie zobaczyć latarnie gazowe i jedynego Latarnika w Polsce, który każdego dnia zapala i gasi 103 latarnie. a we wrocławskim oddziale Muzeum Narodowego możecie spróbować ogarnąć wzrokiem jedno z najwybitniejszych dzieł malarstwa polskiego, "Panoramę Racławicką", na 1800 metrach kwadratowych tkaniny namalowana została scena bitwy z udziałem kosynierów. Wrocław to także 285 km linii tramwajowej, najwyższy w Polsce budynek mieszkalno-biurowy Sky Tower, szklana fontanna oraz piękne kamienice.

kamienice na rynku / szklana fontanna
Wrocław był jednym z sześciu miast gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Polska 2014.  ah i jeszcze jedno, Unia Europejska wybrała Wrocław na Europejską Stolicę Kultury 2016.