Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

27.01.2014

Modigliani

do grona Małych Podróżników jakiś czas temu dołączył Miś w kolorze nadziei z zawieszką w kształcie kuli ziemskiej. Miś pojechał do Holandii, do kraju tulipanów, wiatraków i chodaków. 

oto on, Modigliani:

Miś swoje imię pożyczył od włoskiego artysty Amedeo Clemente Modiglianiego, który żył i tworzył na przełomie XIX i XX wieku. tematem przewodnim twórczości Modiglianiego jest człowiek. najbardziej znane są kobiece akty i portrety o wydłużonych szyjach i oczach bez źrenic. 
mamy nadzieję, że to imię przyniesie Misiowi szczęście i ułatwi mu twórcze spojrzenie na otaczający go świat. z niecierpliwością czekamy na zdjęcia z Amsterdamu, nie chcemy by słuch o Modiglianim zaginął! 

Miś Modigliani mieszka w Holandii, państwie o dwóch stolicach, będącym monarchią konstytucyjną, gdzie podobno jest więcej rowerów niż mieszkańców, gdzie nie obchodzi się dnia kobiet za to jest festyn śledzia, gdzie 90% ludności zna język angielski i tyleż samo uważa, że do kawy należy podać ciastko.
w Holandii jest przyzwolenia dla miękkich narkotyków, dla związków między osobami tej samej płci, czy eutanazji.
Holandia to jeden z niewielu krajów na świecie, gdzie palacze sami skręcają sobie papierosy. kupują tytoń i bibułki i zwijają sobie papierosy jedną ręką jadąc na rowerze...

na razie wiemy, że Modigliani żyje szybko i dużo się uczy. poznał nieco luźny styl bycia swojego opiekuna. miał też okazję podglądać różne, nieco dziwne z perspektywy Małego Misia, zwyczaje. czekamy na więcej!