Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

02.03.2016

Misiowa Rodzina z wizytą u Neptuna

Neptun to w rzymskiej mitologii bóg chmur, wód i deszczu i coś nam się wydaję także główny sponsor pogody w Misiolandii, u Was też?
Fontanna Neptuna - Gdańsk
Neptuna odwiedziła Misiowa Rodzina i chociaż nie chodzi o tego z di Trevi w Rzymie czy z Pałacu Dożów w Wenecji, to i tak rozpiera nas duma, że misiowate widziały tego właściciela trójzębu! a gdzie on jest? ano w Gdańsku.

nad polskim morzem Misie pojawiły się po raz pierwszy więc poznawanie wybrzeża od miasta gdzie wybuchła II Wojna Światowa i rozpoczął się upadek komunizmu, a bursztyn mógłby spokojnie stać się obowiązującą walutą, cieszy nas niezmiernie.

Gdańsk-Gdynia-Sopot to zgrane trio, zupełnie jak Misiowa Rodzina. największy z nich jest Gdańsk, czyli piękna stolica województwa pomorskiego.

Gdańsk to ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym z terminalami: promowy, kontenerowy, węglowy oraz przeładunku gazu płynnego.

najbardziej charakterystyczną budowlą starego portu jest Żuraw Gdański nad Motławą. to te dwie okrągłe baszty połączone drewnianą konstrukcją.
Żuraw Gdański

Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku oprócz tego, że ma bardzo długą nazwę to jest też największą średniowieczną ceglaną świątynią w Europie (a może na świecie?) i największą budowlą sakralną w Polsce. a tak wygląda jej makieta:
jeśli rzucicie okiem jeszcze raz na zdjęcie Fontanny Neptuna zauważycie w tle Ratusz Głównego Miasta, a tak wygląda jego wieża zegarowa.
Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku
bardzo nas cieszy, że poznaliśmy nowe miasto dzięki Rodzinnie Dookoła Świata!