Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

18.02.2016

Straw Bear vs. Strohbär

tak jak obiecywaliśmy Miś Cotton wziął udział w Festiwalu Słomianego Niedźwiedzia w angielskim Whittlesey w dniach 15-17 stycznia 2016!
Straw Bear Festival - Whittlesey 2016
były folkowe tańce, kolorowe kostiumy i muzyka na żywo, no i Słomiane Niedźwiedzie! misiowa impreza, że hej!
 
Cotton-ka spokojnie możemy okrzyknąć festiwalowym ekspertem, bo w krótkim czasie zaliczył aż dwa festiwale po dwóch różnych stronach Morza Północnego. Miś Cotton był w Whittlesey w Anglii, a potem wpadł na chwilę do Niemiec na tamtejszy Straw Bear Festival.

Strohbären - Walldürn 2016
miasto Walldürn przywitało Misia Cottona równie wesołym i kolorowym festiwalowym entuzjazmem.
z tego co zdążyliśmy wydedukować to: angielski festiwal odbywa się tuż po święcie Trzech Króli, a strój Niedźwiedzia powstaje ze słomy z pszenicy, natomiast niemiecki festiwal (w Walldürn) rozpoczyna się we wtorek przed Środą Popielcową, a Niedźwiedź ma "garnitur" ze słomy z owsa. w obydwu festiwalach chodzi o dobrą zabawę, a kolorowe stroje, muzyka i tańce mają służyć odgonieniu nudnej zimy i przywołanie wiosny.

a propos słomy... znaleźliśmy kiedyś informację o "rice-straw festival", który ma miejsce w mieście Niigata w Japonii, a nazywa się Wara Art Festival. lokalni artyści słomę po żniwach zamieniają w ogromne rzeźby, a przynajmniej tak zrobili w 2015 roku. TUTAJ możecie sprawdzić o jakie giganty chodzi!