Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

02.12.2015

list do... Mikołaja

Drogi Mikołaju!

tu Mulinowe Misie, tak naprawdę to nie wiemy czy nam wolno do Ciebie pisać, ale co tam!

być może kategoria "bądź grzeczny" nas nie dotyczy - jesteśmy przecież tylko mulinowymi brelokami - ale miej na uwadze Mikołaju, że nasza syntetyczna dusza czyni nas miłymi w dotyku, a od bycia miłym jest już przecież bardzo blisko do bycia grzecznym! uważamy, że sympatyczne z nas Misie. nigdy nie sprawiamy kłopotów, a w świat pcha nas ciekawość i wielkie zaufanie, że spotkamy pięknych ludzi, którzy nam go pokażą.

od Ciebie nie chcemy prezentów, nie chcemy też słodyczy. marzymy o podróżach od zawsze, na zawsze o tak! mamy listę marzeń, nieskomplikowanych, konkretnych, a nawet takich nieco na wyrost i mimo, że wciąż wiele jest niespełnionych, my marzymy i czekamy!

by chociaż jeden z nas dotarł w końcu na kontynent południowo-amerykański.
by chociaż jeden z nas dotarł na pustynie i wykradł jej 101 ziarenek piasku.
by chociaż raz dać się porwać przez wiatr i nie zaginąć.

albo nie...

bo może pomyślałeś, że jesteśmy zachłanne Misie(?) my chcemy podróżować nieważne czy daleko czy blisko. z naszej perspektywy i tak wszędzie jest ten Wielki Świat. nie pogardzimy wizytą w Mikołajkach, Mikołajowie czy innej Mikołajowej Krainie. chcemy być w ruchu, może być jednostajny nieprzyspieszony, byle by wektor naszej podróży zawsze był skierowany w nieznane.

Mikołaju, prosimy, nie zapomnij o nas!

pozdrawiamy z Misiolandii!

Mulinowe Misie i Ania

ps. każdy kto czyta ten list może zostać naszym Mikołajem!