Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

12.05.2014

Piksel i jego poszukiwania perspektywy...

czasami idzie się przed siebie i idzie i nic interesującego człowieka nie spotyka. przypadłość ta nie jest obca Pikselowi, naszemu mulinowemu fotografowi.

otóż Piksel bardzo chce ćwiczyć by mieć pewność w fotografowaniu jakich obiektów jest dobry, no ale weny twórczej jakoś mu brakuje. bujanie w obłokach średnio pomaga...
nic to, przecież cierpliwość to cecha, która przydaje się każdemu, kto twórczo podchodzi do swojego hobby. chwile bez pomysłu na nowe zdjęcia uświadomiły Pikselowi, że jako fotograf powinien pielęgnować w sobie ciekawość świata i potrafić w twórczy sposób patrzeć, tzn. dostrzegać nadzwyczajność w rzeczach i sytuacjach zwykłych.


Piksel, jako młody adept sztuki fotografii, poszukuje swojego ulubionego stylu i odpowiedniej perspektywy, ale nic na siłę. mówi się, że poszukiwania to droga przez nicość. chyba nie koniecznie, bo Piksel "po drodze" wpadł w kretowisko, usiadł na kwiatku, a nawet zawisł na drzewie. w skrócie Piksel nie boi się pobrudzić.

fotografowanie, w Pikselowym wydaniu, może być nawet niebezpieczne! na szczęście balansowanie na krawędzi kamienia nie skończyło się kąpielą.

ćwiczenia w każdej dziedzinie prowadzą do profesjonalizmu, ale czasami, mimo szczerych chęci, lenić się jest łatwiej!


Piksel w swoim samorozwoju do niczego się nie śpieszy. u niego wszystko dzieje się samoistnie i spontanicznie zmierza w określonym kierunku. Piksel nazywa ten swój stan - artystycznym flow - bo jego pasja, jak ten strumyk ze zdjęcia powyżej,  niesie go do celu. a co spotka go po drodze przeczytacie tu niebawem...