Misie na mapie Wielkiego Świata


View Misie na mapie Świata in a larger map

04.05.2014

Julide

jakiś czas temu Alf napisał do Misiolandii, że czuje się nieco samotny i chciałby się zakochać! z racji, że nie ma jeszcze Biura Matrymonialnego dla Mulinowych Misiów, Alf zgłosił się do nas. nie miał wygórowanych wymagań, chciał tylko by jego wybranka była piękna. szybko powstała Mała Misia i odpowiednio wystrojona, bez zbędnej zwłoki ruszyła w podróż do Turcji, by poznać swojego jeszcze nieznanego, ale już ukochanego Alfa.

oto mulinowa ślicznotka, a ma na imię Julide:

Julide to imię żeńskie pochodzenia tureckiego, które oznacza osobę w zupełnej dezorientacji i nieco rozwiązłą(?) hmmm... w innych częściach świata Julide byłaby znana jako Julita bądź Julia.

pierwsze spotkanie Julide i Alfa odbyło się w bardzo miłej atmosferze. oboje przypadli sobie do gustu. już planują wspólne podróże. oby tylko nie zapomnieli przysłać zdjęć!

a na zdjęciu: zakochana para!


przy okazji podróży Julide chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że rok 2014 to "Rok Polski w Turcji". ciekawe ilu z Was wie, że stosunki dyplomatyczne między Polską i Turcją trwają już od 600 lat? dokładnie w 1414 roku na terenie Imperium Osmańskiego powstało pierwsze przedstawicielstwo dyplomatyczne Królestwa Polskiego. Misiolandia jest pod wrażeniem!