09.05.2015

Misiowa Rodzina znowu w Grecji

Misiowa Rodzina, podczas swojej drugiej podróży do Grecji, odwiedziła Ateny!

oglądając miasto z wysokiej perspektywy można dojść do wniosku, że każdy kamień, budynek, czy pyłek kurzu jakiego doświadcza się w tym miejscu to nośnik historii, sztuki, rozwoju, magii, mitologii i wszystkiego co mogło wydarzyć się w Atenach i w okolicy w ciągu 7000 lat trwania Hellady.

czy wystarczy wspiąć się na Akropol, zobaczyć Agorę albo Stadion Panathinaiko, by o starożytnej Grecji wiedzieć wszystko? pewnie, że nie, ale skoro tylko tak można cofnąć w czasie Misiom musiało wystarczyć odwiedzenie tych kilku charakterystycznych miejsc.
Akropol
świątynia Hefajstejon
Stoa
Panathinaiko
dzielnica Plaka

i żeby nie ekscytować się tylko przeszłością Misiowa Rodzina zajrzała na plażę w okolicach Pireusu.


współczesny świat zawdzięcza wiele starożytnej Grecji, czy ze względu na ten fakt, patrząc na panoramę Aten docenia się piękne greckie widoki jeszcze bardziej?

wraz z Misiową Rodziną polecamy Wam Drodzy Przyjaciele Misiolandii zachody słońca, nie tylko te w miejscach znanych z przewodników turystycznych. a kiedy już napatrzycie się na barwy gasnącego słońca tuż za linią horyzontu w Waszym ulubionym miejscu na ziemi i rozmarzycie się o wakacyjnych wyprawach i postanowicie wpaść na chwilę do Aten zajrzyjcie TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ i TUTAJ po inspiracje. zapraszamy!

10 komentarzy:

 1. Ach, cudnie! Grecja to piękny kraj, nasycony przyrodą, starożytnymi zabytkami i cudownym klimatem, które warto zobaczyć! Szczęściarze z tej misiowej rodzinki! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. No, proszę! Może i ja w tym roku będę wędrowała śladami misiowej rodzinki. Jeszcze zastanawiamy się nad kierunkiem urlopowym i wśród naszych typów jest też Grecja :))
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakby co... Misie są za Grecją!
   pozdrawiamy!

   Usuń
 3. Ateny są cudne bez dwóch zdań i Misiowa Rodzinka potwierdza to w 100% :) Pozdrawiamy !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze raz dziękujemy, że byliśmy tam z Wami!

   pozdrawiamy!

   Usuń
 4. Od zawsze marzyłam aby odwiedzić Grecję. Coś pięknego. Zazdroszczę Misiowej Rodzince :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzymamy kciuki z nadzieją, że Twoje marzenie o Grecji szybko się spełni!
   :)

   Usuń