09.02.2015

w Londynie po raz drugi

niedawno Misiowa Rodzina opowiadała o swoim pobycie w Londynie. dzisiaj ponownie jesteśmy w tym pięknym mieście, tym razem naszymi przewodnikami są Avis i Vatzi

jak na profesjonalnych podróżników przystało Avis i Vatzi zrobili sobie zdjęcia na tle znanych londyńskich budowli i naprawdę pięknie prezentują się w towarzystwie Tower Bridge czy Big Bena, prawda?
nad Tamizą: Tower of London i Tower Bridge

Big Ben
bardzo ciekawym punktem wizyty Misiów w Londynie było Royal Air Force Museum. ekspozycja muzealna obejmuje ponad 130 maszyn latających, które obrazują historię brytyjskiego, a także światowego lotnictwa. niektóre samoloty można nie tyle dotknąć, ale i zwiedzić od środka.
w RAF Museum
muzeum to nie tylko sterowce, bombowce, i inne samoloty. na terenie muzeum znajdują się symulatory lotu, wystawa dotycząca kontroli lotów czy aerodynamiki. jeden z hangarów opowiada historię starcia RAF-u z niemieckim Luftwaffe podczas II Wojny Światowej, w Bitwie o Anglię(w bitwie walczyło 145 polskich pilotów i 88 z Czechosłowacji.)

więcej o Londynie TUTAJ i TUTAJ, a o RAF Museum - TUTAJ.8 komentarzy:

 1. Dla nas wszystkich była to naprawdę wspaniała wycieczka :) a tak w tajemnicy powiem, że nasze Misie znowu odwiedzą Londyn, tym razem w kwietniu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) cudownie! jeszcze raz dzięki za zdjęcia.

   Usuń
 2. O ja, no superowo sobie podróżują te misie, a jak pięknie opowiadają, że o zdjęciach nie wspomnę !
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale zazdroszczę im Londynu. Sama chętnie bym tam pojechała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Londyn potrafi zachwycać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o tak, odkrywanie Londynu wciąga! pozdrawiam!

   Usuń