12.08.2014

Migotka

na Misiowej Mapie, pojawiła się kolejna mała Podróżniczka.

oto Migotka:
Migotka jest żółta, chociaż kto wie może się mylimy w końcu postrzeganie barw to subiektywna sprawa :)

Migotka mieszka w mieście nad Wartą, kojarzonym z węglem brunatnym, gdzie Unia Europejska ma swój most, Fryderyk Chopin swój park, a port rzeczny łączy to miasto z Morzem Bałtyckim... co to za polskie miasto? Konin. 
z Konina pochodzi laureat Oscara z 2005 roku - kompozytor Jan Kaczmarek oraz Julius Fromm (niemiecki chemik z pochodzenia polski żyd) wynalazca technologii produkcji prezerwatyw z lateksu.
ciekawym miejscem w Koninie, do którego Migotka czuje, że pasuje idealnie, choćby ze względu na swój rozmiar, jest Park Makiet - Mikroskala. można tam znaleźć zminiaturyzowane i zamknięte w gablotach sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina.
niestety Mulinowych Misiów nie mają, dlatego Migotka zajmuje się głównie wesołym dyndaniem przy telefonie swojej opiekunki! też fajnie :)

9 komentarzy:

 1. No takie niedopatrzenie, a ja się nie zgadzam - Migotka do Parku Makiet !!!!
  Popatrz, jakie fantastyczne rzeczy nam tu zapodajesz, tylko się zastanawiam, czemu te prezerwatywy tak się brzydko nazywają, skoro ich wynalazca ma takie sympatyczne imię, nie mogły się nazywać Julijanki, czy cóś tak ;)
  Buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki :) wrodzona ciekawość pomaga w pisaniu.
   co do nazwy.... hmmm Fromki też brzmi ciekawie ;)

   pozdrawiam!

   Usuń
  2. O masz rację Fromki też fajnie brzmią i nawet mam skojarzenia, a prezerwatywa - kompletnie z niczym mi się nie kojarzy :P

   Usuń
 2. Konin! Moje miasto! :)
  Migotka jest przeurocza! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Migotka ma piękną spódniczkę :)))

  OdpowiedzUsuń